Žiaci MHK Piešťany na turnaji v plážovej hádzanej

V piatok 07.07. 2017 sa mladší žiaci MHK Piešťany prvýkrát zúčastnili turnaja v plážovej hádzanej na kúpalisku v Páci neďaleko Cífera. Turnaja sa zúčastnili družstvá  Cífer A, Cífer B, Pezinok a pre veľký záujem mladých piešťanských hádzanárov o túto pomerne novú a mladú odnož hádzanej, dve družstvá z Piešťan A a B.

Napriek niektorým dobrým výkonom v zápasoch sa však piešťanským tímom pred posledným zápasom, kde si proti sebe zmerali sily tímy Piešťany A a Piešťany B, nepodarilo získať bod. Oba tímy sa dohodli, že si v zápase proti sebe skúsia remízové protiútoky, v ktorých sa lepšie darilo družstvu Piešťany A. Celý turnaj sa niesol vo veľmi dobrom duchu a atmosfére. Deti sa mohli počas turnaja schladiť v bazéne, zahrať si obrovský šach či občerstviť sa v bufete.

Ďaľšie turnaje v beachhandballe

Mladí hádzanári Piešťan si turnaj určite užili, a preto, ak sa podarí organizátorom uskutočniť takýto turnaj aj budúci rok, radi by sme sa zúčastnili.

Podobný turnaj sa koná tradične aj v nedaľekom Senci a ak by bol naozaj veľký záujem žiakov o plážovú hádzanú, je možné ísť aj tam. Turnaj v Senci je kvalitný a pre našich hráčov by to bolo určite zaujímavé a prínosné zúčastniť sa tohto turnaja. Dôležité je však, či bude záujem zo strany detí.

Beachhandball v Piešťanoch ?

Klubu však chýba v Piešťanoch beachhandballové ihrisko, na ktorom by sa mohlo poriadne trénovať. V minulosti už bol projekt a prísľub od mesta, no časom projekt upadol do zabudnutia a k jeho realizácii sa nedostalo. Vedenie MHK Piešťany chce opäť túto tému otvoriť a ak by všetko išlo podľa plánov, možno sa v budúcnosti budú takéto beachhandballové turnaje konať aj v Piešťanoch.

Konečné poradie tímov:

  1. Pezinok
  2. Cífer A
  3. Cífer B
  4. Piešťany A
  5. Piešťany B

 

Zostavy

Pieštany A: Matej Palec, Lea Šnajdárová, Timotej Hájíček, Róbert Capek, Timotej Seepersad, Lukáš Masarovič, Marko Záhradník

Piešťany B: Andrej Maco, Alexandra Macová, Karolína Capeková, Ivana Fedorková, Aneta Lovičková, Matúš Dóczi

 

Fotogaléria z turnaja