Zápasy 10.-11.2.2024.

V 1. kole finálovej časti regionálnej ligy cestovali Piešťany do Nesvád.

CVČ Nesvady – Imeľ – MHK Piešťany 37:30 /23:12/

Piešťanom nevyšiel vstup do zápasu, keď nepremenili viaceré šance a jednu sedmičku, čo domáce patrične využili. V 5. minúte tak vyhrávali 4:0. Hostky postupne zlepšili obranu a znižovali vedenie domácich. V 16. minúte vyrovnali na 8:8. Hostky však začali kopiť technické chyby a kazili prihrávky, čo domáce opäť nekompromisne využili. V 24. minúte už Piešťany prehrávali hrozivým rozdielom 18:9. Na konci polčasu sa strata ešte zväčšila na polčasový výsledok 23:12.

V prvom polčase sa strelecky presadzovala najmä Kopálová a Noskovičová. V prvom polčase sa Piešťany trápili najmä so streľbou, keď nepremenili ani štyri sedemmetrové hody. Kopili chyby v rozohrávke a nefungovala ani obrana.

V druhom polčase Piešťany zrýchlili hru, pri ktorej sa nevyhli chybám v rozohrávke a zlepšili obranu. Domáce si udržiavali svoj náskok pomalou hrou a postupne ešte navýšili svoje vedenie v 39. minúte na 29:15. Domáce si udržiavali v 49. minúte vedenie 33:20. Domácim postupne dochádzali sily, čo využili Piešťany v závere na zníženie prehry na konečných 37:30.

Zostava MHK Piešťany: Barlová, Mydlová – Maslíková 2, Samuhelová, Blašková M., Brandhuber 7/1, Žažová 1, Rubalová, Kopálová 12/4, Blašková L., Noskovičová 5/1, Miklušáková 2, Moravčíková 1.

Zhodnotenie trénera: Do Nesvád sme cestovali bez toho, aby sme vedeli, akú hru hrajú. Vedeli sme iba o tom, že majú postavenú hru na troch hráčkach. Hrali sme s nimi prvýkrát, o sile Nesvád hovorilo postavenie v tabuľke regionálnej ligy Juh. Chceli sme eliminovať silu spojok, ale to sa nám v prvom polčase nedarilo. V útoku sme mali problém presadiť sa na obranu domácich. Hrali sme ustráchano a bez pohybu. Navyše sme strácali lopty najmä v prostrednej časti prvého polčasu, pričom len v prvom polčase sme spravili cez dvadsať technických chýb. V celom zápase sme zahodili päť sedmičiek, čo sa už tiež dlho nestalo. V druhom polčase sme sa chceli pobiť o čo najlepší výsledok, ale prílišná snaha zväzovala dievčatám ruky. Domácim vyšla taktika hrať pomaly a nepustiť nás do rýchlej hry. Tá nám začala vychádzať až v závere zápasu, ale to už bolo neskoro. Škoda tohto zápasu, mohli sme tam odohrať lepší zápas. Stačilo premeniť šance a urobiť menej technických chýb. S viac ako tridsiatimi stratami lôpt sa zápas ťažko vyhráva. Pred zápasom nám vypadli obe stredné spojky a na zápas sme cestovali iba so štyrmi, a to ešte Blašková nebola v poriadku, čo sa podpísalo pod jej výkon. A pre viaceré hráčky bol ešte v piatok štart v zápase otázny. Preto všetkým hráčkam, aj napriek prehre, ďakujem za výkon.