Víťazný návrat mužov MHK Piešťany do 1 ligy.

MHK Piešťany –  ŠKH Agrokarpaty Pezinok 31:25  /13:12/

Pri návrate družstva mužov po dvoch rokoch do súťaží SZH ich čakal húževnatý a skúsený súper z Pezinka. Po začiatočných „oťukávačkách“ si domáci v 10. minúte vytvorili dvojgólové vedenie 5:3. Toto si udržiavali až do záveru polčasu, keď sa hosťom umnou hrou a dlhým útočením podarilo vyrovnať v poslednej minúte na 12:12. Avšak posledné slovo mal sekundu pred koncom polčasu Matejovič a upravil na polčasových 13:12 pre domácich.

Druhý polčas začali lepšie hostia z Pezinka. Otočili skóre a v 36 min. viedli 15:16. Potom však domácich podržal viacerými dobrými zákrokmi brankár Drlička a paradoxne pri vylúčení domáceho Sedláčka Piešťany otočili stav zápasu v 39. min na 18:16. Následne Piešťany zlepšili obranu a gólmi z rýchlych protiútokov v čase od 44. do 50. minúty „zlomili“  hostí z Pezinka pri skóre 24:18. Tento náskok si domáci umnou hrou kontrolovali až do záveru zápasu.

Piešťanci sa počas celého zápasu snažili hrať rýchlu a oku lahodiacu hádzanú a o zápase rozhodla širšia a vyrovnaná lavička domácich. Vďaka umnej rotácii hráčov trénerka Csukaová udržovala hru vo vysokom tempe, ktorému hostia v druhej polovici zápasu neodolali. Muži MHK Piešťany sa takto víťazne vrátili do súťaží Slovenského zväzu hádzanej, niektorí hráči získali prvé víťazstvo v drese MHK a trénerka prvý ligový skalp súpera pri svojej premiére na lavičke seniorského družstva. Gratulujeme!

Zostava MHK Piešťany: Goga Matej, Igor Matejovič 3,Róbert Sedláček 2,Martin Miženko 5,Denis Vlado 2,Tomáš Stano 4,Pavol Varačka 6 , Ochotnický Adam, Jakub Soldán, Andrej Borek 6,Dušan Moravčík, Vladimír Salvata 3,Jozef Kapša, Pista Viktor, Michal Drlička Trénerka Nora Csukaová

Na obrázku môže byť 16 ľudí, stojaci ľudia, vonku a text, v ktorom sa píše „MHK PIEŠTANY MUŽI 2021/2022 BRUCKNER UNIQA 88 日 UNIQA UNIA HANDBALL CLUB MHK PIESTANY ZOSTAVA Horny rad zlava: trénerka CSUKAOVÁ, KAPŠA, JAKUBÍK, BOREK, VARAČKA, VLADO, SEDLÁČEK, SOLDÁN, PISTA Dolny rad zl'ava: DRLIČKA, MORAVČÍK, SALVATA, MATEJOVIČ, OCHOTNICKÝ, GOGA, STANO, MIŽENKO“

Mládež.

Mladší a starší žiaci sa takmer po roku vrátili do súťažného kolotoča a odohrali kvalitné zápasy s dobrými súpermi. Ťažšiu pozíciu mali mladší žiaci, nakoľko v súperovom drese podali nadpriemerné výkony viacerí hráči a domáci doplatili na neskúsenosť a nevyhratosť z ťažkých zápasov. O zápase však rozhodol veľký počet technických chýb domácich, bez ktorých by boli súperom zo Šale viac ako vyrovnaným súperom. Starší žiaci už po pár minútach zápasu nikoho nenechali na pochybách, kto ovládne zápas. Obrovskou prekážkou pre hostí bol brankár Krchlík a pre súperovu obranu  bola hra Maca takmer neriešiteľným rébusom. Škoda len, že sa domáci v druhom polčase prispôsobili hre hostí a nepokračovali vo svojej aktívnej a nátlakovej hre.

Ml. žiaci MHK Piešťany – HKM Šaľa  14:19 /7 :10/

Tobias Johann Brandhuber 1,Ján Gašpar Soldán 4,Maxim Fuska, Šimon Fuska 1,Jakub Pelcl 5,Martin Nedorost 2, Lukas Antal , Jakub Mydlo 1,Martin Greif

St. žiaci MHK Piešťany – HKM Šaľa 34:18 /23:8/

Jakub Pelcl 4,Róbert Capek 7,Sebastián Vrba 4, Andrej Maco 13, Dominik Kraic 3,Lukáš Masarovič 3,Martin Greif, Samuel Krchlík