Reštart žiakov po prerušení súťaží.

ŠK DAC D. Streda – Piešťany 9:13 (6:7)

Po minulotýždňovom nácviku odohrania zápasu ( súper dorasteniek z Lehníc  pre Covid19 nakoniec  nedocestoval ) sa po niekoľkomesačnej prestávke do mládežníckych súťaží zapojili mladší žiaci svojim zápasom v D. Strede.

Po počiatočnom vyrovnanom priebehu chlapci v polovici 1. polčasu odskočili domácim na rozdiel dvoch gólov, ktorý sa domácim do polčasu podarilo už len skorigovať na rozdiel jedného gólu – 6:7.  Druhý polčas tak sľuboval vyrovnanú zápletku s nejasným výsledkom.

V tomto duchu sa niesla prvá polovica druhého polčasu, kedy si Piešťanci udržiavali tesné vedenie. V strede polčasu hosťom vyšlo niekoľko utešených akcií a podarilo sa domácim odskočiť na rozdiel 4 gólov. Kvalitná obrana následne nedovolila domácim otočiť vývoj stretnutia a zápas dospel ku konečnému výsledku 9:13.

Vyjadrenie trénerky Csukaovej: Prvý tohtoročný zápas sa rozbiehal pomerne ťažko. Počas celého prvého polčasu sme postupne získali iba jednogólové vedenie. Chcela by som pochváliť brankára Martina Greifa, ktorý spoľahlivo odchytal cely zápas. Naše družstvo bojovalo až do konca, pričom hlavne v obrane sme boli podstatne lepší ako náš super.

Zápas absolvovali: Brandhuber, Šintál, Soldán 1, Pelcl 8, Fuska M. 1, Antal 3, Mydlo, Greif

Nedeľné zápasy mladších a starších žiačok dopadli tak ako je to teraz bežné – odložili sa pre karanténu na strane D. Stredy.