Naše zápasy 9. októbra 2021.

Zápasovú sobotu družstiev MHK začali mladší žiaci zápasom so svojimi rovesníkmi v Cíferi. Napriek tomu, že sme začínali zápas už o 8:15, chlapci boli na zápas koncentrovaní a od prvej minúty udávali tempo zápasu. Už v 5. minúte bolo skóre 1:4 v náš prospech. V bráne pozorne chytal Greif a kvalitná obrana nútila domácich robiť chyby v útoku, ktoré naši hráči niekoľkokrát potrestali nekompromisnými protiútokmi. Domácim nepomohla ani zmena obrany na osobnú, pretože aj s ňou si hráči Piešťan vedeli poradiť. Asi najväčším rozdielom medzi družstvami bolo premieňanie gólových príležitostí, pri ktorých sme boli výrazne úspešnejší. Polčas tak skončil rozdielom ôsmych gólov 3:11.

Na začiatku druhého polčasu sme ustáli tlak domácich, ktorých cieľom bolo zmeniť vývoj stretnutia. Avšak herná kvalita a radosť z hry boli na našej strane a tak rozdiel v skóre utešene narastal v prospech našich hráčov. Chlapcom veľmi pomohla výpomoc dievčat z družstva mladších žiačok, nakoľko viacero hráčov sa nemohlo zápasu z rôznych dôvodov zúčastniť, pričom dievčatá si svoje miesto zastali veľmi dobre. Nikoho nakoniec neprekvapilo, že stretnutie skončilo v náš prospech 9:23.

Zostava Piešťan bola: Brandhuber Tobias 7, Fuska Šimon 6,  Soldán Ján 4, Nedorost Martin 2, Mydlo Jakub 2, Švorcová Dorotka 1, Mydlová Emma 1, Šintal Šimon, Vavrincová Lucia, Greif Martin

Druhý zápas dňa odohrali dorastenky. Do Šurian cestovalo družstvo dievčat z cieľom popasovať sa o čo najlepší výsledok. Od začiatku však bolo vidieť mierny fyzický hendikep a rešpekt zo súpera.  Zo začiatku sa nám nedarila streľba – triafali sme konštrukciu bránky. Super nám odskočil v 15. min na 13:4. Hrala sa všeobecne rýchla hádzaná  a na polčasovú prestavku sme odchádzali za stavu 19:10.

V druhom polčase sme chceli pokúsiť hrať vyrovnanú partiu, čo sa nám aj podarilo. Zlepšili sme streľbu, ale obrana nebol naša silná stránka. Až v 45. min.  po oddychovom čase a pri skóre 30:16 sme obranu zlepšili a v útoku sa nám aj strelecky podarilo znížiť manko na 37:26. Obojstranne sa hrala rýchla hádzaná a padalo veľa gólov. Naša hra sa zlepšuje od zápasu k zápasu a je vidieť, že náročné zápasy v kategórii dorasteniek sú pre dievčatá veľmi poučné.

Šurany – Piešťany 37:26 /19:10/

Zostava: Barlová – Soldánová, Šnajdárová 4, Samuhelová 4, Purchartová 3, Brandhuber 9, Múčková 4, Kopálová 2, Miklušáková, Capeková

Ďalší zápas odohrali mladšie žiačky v Seredi. Tu však narazili na veľmi dobre pripraveného a strelecky disponovaného súpera. Od začiatku mali domáce zápas plne pod kontrolou a zápas tak skončil jasným víťazstvom domácich 21:3.  Po mladších žiačkach si sily so Sereďou zmerali aj staršie žiačky, ktoré do Serede cestovali hneď po zápase v Šuranoch. Družstvo doplnili hráčky z družstva  mladších žiačok. Od začiatku to bol vyrovnaný zápas, pričom sme boli neustále v jednogólovom vedení až do 17. min (8:9). Posledných 8 min. polčasu sme zlepšili obranu a ťažili z protiútokov a vyhrali sme túto časť 1:5 a polčas celkovo 9:14.

Druhý polčas sme zažali dobre a v 5 min. sme vyhrávali 11:18 . Tromi našimi chybami v útoku a v obrane sme domácich dostali do hry 14:18 a od tohto momentu sme sa dostali do herného kŕču, nevedeli sme sa presadiť a kopili sme chyby v rozohrávke. Podľahli sme atmosfére v hale, ktorá vyburcovala domáce hráčky k bojovnému výkonu. Veľkou výhodou bolo, že nám v druhom polčase fungovala obrana, v ktorej dievčatá dreli a mali sme nahrané z prvého polčasu. Nakoniec dievčatá ubránili tesné jednogólové víťazstvo.

Sereď – Piešťany 20:21 /9:14/

Zostava : Barlová, Mydlová- Bachňáková, Dorošová, Soldánová 1, Noskovičová 2, Purchartová 3, Brandhuber 8, Múčková , Moravčíková, Kopálová 7

Posledný zápas dňa odohralo družstvo mužov v Levoči. O 18:00 nastúpili proti kvalitnému súperovi pričom takmer počas celého zápasu sme mali vývoj zápasu vo svojej réžii a udržiavali sme si pohodlný gólový rozdiel. Polčas tak skončil 11:15 a celý zápas 23:28 v prospech Piešťan.

Vyjadrenie trénerky: Chalani od začiatku zobrali zápas do svojich rúk. Tentokrát sme hrali zodpovedne od prvej do poslednej minúty. V poli veľmi kvalitný výkon podal Jakub Soldán a zo 7m hodov bol už tradične neprekonateľný Jezef Kapša.