MHC Štart Nové Zámky – MHK Piešťany 31:24

V 9. kole nadstavby o 1. až 6. miesto Piešťany cestovali ku svojmu priamemu konkurentovi v boji o štvrté miesto v tabuľke Slovnaft Handball Extraligy. Iba bodový zisk zaručoval našim hráčom možnosť postupu do semifinále ligy.

Samotný zápas bol od začiatku vyrovnaný a domáci si až do 12. minúty udržiavali jedno – maximálne dvojgólový náskok. Následne sa Štartu podarilo za osem minút vypracovať si až šesť gólový náskok ( 13:7 ). Hostia potom pridali a po viacerých utešených akciách sa im podarilo do polčasu znížiť na prijateľný rozdiel ( 15:13 ).

Po prestávke mala hra vyrovnaný priebeh a osem minút boli družstvá striedavo úspešné a rozdiel v skóre sa nemenil. Zlomová a rozhodujúca pre vývoj zápasu však bola pasáž od 39. do 46. minúty. Brankár domácich Pavlovič „zamkol“ svoju svätyňu a hráči MHK v týchto chvíľach nepremenili ani tie najvyloženejšie príležitosti a naopak domáci dávali góly ako na bežiacom páse. Výsledkom bol nárast rozdielu skóre na takmer nedostižných 9 gólov ( 25:16 ). Hráči Piešťan sa ešte pokúsili zabojovať, avšak výsledkom bolo už len skorigovanie výsledku na koncových 31:24.

Po tomto stretnutí je o poradí v tabuľke nadstavby takmer rozhodnuté a Piešťany s veľkou pravdepodobnosťou skončia na senzačnom piatom mieste nadstavby – zabrániť tomu môže len ťažko predstaviteľné víťazstvo Topoľčian nad Prešovom.