EURO BEACH HANDBALL TOUR SENEC

Už po niekoľkýkrát sa na Slnečných jazerách v Senci uskutočnil turnaj v plážovej hádzanej v rámci EURO beachhandball tour. Piešťanci sa tento rok odreprezentovali pod názvom tímu „Zepáár Astronautov“.

Napriek celkom novému zloženiu netrvalo dlho a rýchlo sa rozohrali. Prvý zápas sa odohral proti tímu Falcons (chalani z Cífera). Zo začiatku sa zápas hral vo vyrovnanej atmosfére, ale Astronautom sa zopár vydarenými akciami a otočkami podarilo zvýšiť stav a udržať si ho do konca polčasu. V druhej časti začal zápas zhurta, keď naši vyhrávali už 6:0, avšak čoskoro mali čo robiť, aby si udržali ako taký náskok až do konca zápasu.

Druhý zápas sa odohral proti týmu B-52. Prvý polčas Piešťanci viedli, ale neskôr stratili vedenie a prvý polčas prehrali. Druhý polčas nezačal o nič lepšie, ale Astronauti bojovali zo všetkých síl, aby vyhrali polčas a išli na samostatné nájazdy. To sa im nakoniec aj podarilo a v nájazdoch vyhrali vysokým rozdielom. Zápas s tímom Kellwitt naši zvládli s odretými ušami a vyhrali po nájazdoch.

Keďže medzi zápasmi mali hráči veľa času, tak sa vo veľkej horúčave osviežovali v jazere alebo sa zabávali s DJ-om ? . Plážovka je jednoducho akcia plná zábavy, a tak tomu bolo aj tento raz.

Skupina A bola veľmi silná, pretože sa v nej nachádzal tím Langoše a neskôr víťazi turnaja Mýtnický vlci. Oba zápasy sa našim chlapcom nevydarili, a tak prehrali rozdielom triedy, nakoľko boli  predsa len zohranejší a viac skúsení.

Astronauti mali v plážovej hádzanej dvoch nováčikov, ale celý tím im pomohol rýchlo sa zorientovať na ihrisku, aby neboli stratení. V prvý deň turnaja sa večer zabávali asi všetci zúčastnení aj nezúčastnení, proste všade samá párty.

Druhý deň sa atmosféra premenila na profesionálny turnaj a hráči si už uvedomovali že finále a víťazstvo v turnaji je veľmi blízko. Finálové družstvá, ktoré sa prebojovali medzi veľkou konkurenciou pociťovali nervozitu, pretože vedeli, že stoja proti ťažkému súperovi. Finále nakoniec lepšie zvládli Mýtnický vlci, ktorých najlepším strelcom bol Michal Fázik.

Astronautom sa nakoniec podarilo získať 6. miesto.