MHK Piešťany – Tatran Prešov 2:2.

V 8. kole nadstavby o 1. až 6. miesto Slovnaft Handball Extraligy sme v domácom prostredí privítali aktuálneho majstra – Tatran Prešov. Keďže sme v tejto sezóne hostí už dvakrát porazili ( raz dokonca na jeho palubovke !), majster nechcel nechať nič na náhodu a nastúpil v jeho najsilnejšom zložení. Avšak domáci sa zvučných mien súpera nezľakli a od prvej minúty sa do súpera zahryzli a boli mu v celom priebehu zápasu viac ako vyrovnaným súperom. Aktivita MHK v úvode vyústila do vedenia 4:2 v 8. minúte. Už o 7 minút však Prešov skóre otočil a viedol 9:6. Po oddychovom čase domáceho trénera Piešťany preradili na vyšší rýchlostný stupeň a sériou štyroch gólov po sebe opäť o gól viedli – 10:9. Až do konca prvého polčasu mala hra úplne vyrovnaný priebeh a do šatní sa družstvá rozišli so skóre 12:13 v prospech Tatrana.

V druhom polčase Šarišania zlepšili obranu a za 10 minút odskočili Piešťanom na rozdiel piatich gólov a tento gólový rozdiel sa ( viac-menej ) udržal až do konca stretnutia. Najvýraznejšie sa na tomto vedení podieľal neomylný Hrstka, ktorý zaťažil konto domácich brankárov desiatimi gólmi. V našom drese mu veľmi dobre sekundoval Lukáš Rakús – autor siedmich gólov.

Piešťany po záverečnom hvizde rozhodcov prehrali s Tatranom Prešov 22:30, ktorému sa týmto víťazstvom podarilo vyrovnať s MHK vzájomnú tohtosezónnu zápasovú bilanciu na 2:2. Osem gólový rozdiel v skóre však vôbec nevyjadruje rozloženie síl v samotnom zápase a určite tento zápas patril k tým náročnejším, ktoré Prešov musel v tejto sezóne absolvovať.

O tom, či MHK Piešťany obsadí 4. miesto v tabuľke sa pravdepodobne rozhodne na ihrisku v Nových Zámkoch 30. marca 2019 o 18:00, kedy tam nastúpia naši hádzanári na vzájomný zápas s priamym konkurentom o postup do semifinále. V prípade bodového zisku by sme sa opäť mohli tešiť na vzájomný zápas s Tatranom Prešov – teraz už v semifinále Slovnaft Handball Extraligy.